تعریف طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت فرآیندی است که متشکل از چندین مهارت و تخصص بوده و برای ایجاد سایت های جذاب و پویا مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سایت به طراحی وب سایت هایی اشاره دارد که  امروزه در سراسر  اینترنت می توانیم ببینم .  از وب سایت های شخصی گرفته تا سایت های تجاری و فروشگاه های بزرگ را شامل می شود.  طراحی  وب سایت معمولاً به جنبه های تجربه کاربر در توسعه وب سایت و نه توسعه نرم افزار اشاره دارد. در ابتدا طراحی وب‌سایت بیشتر برای مرورگرهای دسکتاپ متمرکز بود. با این حال ، از اواسط سال ۲۰۱۰ ، طراحی برای مرورگرهای تلفن همراه و تبلت ها و دیگر رایانه های لوحی اهمیت زیادی پیدا کرد و امروزه در طراحی وب سایت این موضوع در نظر گرفته می شود  که سایت طراحی شده باید بتواند علاوه بر رایانه بر روی موبایل و تبلت و دیگر رایانه های لوحی اجرا شود.

در یک سایت چیزی که بیشتر از همه مورد توجه طراح است ظاهر ، چیدمان و در بعضی مواقع محتوای آن است که توجه به آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال یک طراح وب  به گونه ای هنرمندانه برای طراحی سایت جذاب و کاربر پسند، رنگ ها ، فونت و تصاویر را در کنار یکدیگر قرار می دهد. برای این که برند و کسب و کار شما بین مشتریان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شود باید به  ها اهمیت دهید. سایتی که به صورت کاربر پسند  شده باشد و استفاده از آن برای کاربران راحت باشد از محبوبیت بالایی برخوردار خواهد بود. اید به گونه ای باشد که بیشترین تمرکز را بر روی سادگی داشته باشد تا کاربران دچار انحراف و سردرگمی در هنگام استفاده از خدمات سایت نشوند. بنابراین در وب باید توجه داشت که سایتی باید طراحی کنیم که بتواند علاوه بر جلب اعتماد مخاطبان هدف و مشتریان کاربری آن آسان بوده و کاربران بتوانند به راحتی از بخش های مختلف استفاده کرده و خدمات مورد نظر خود را دریافت نمایند. به عبارتی دارای کمترین میزان پیچیدگی باشد. برای مثال در  وب  باید به واکنش گرا بودن سایت توجه شود. یک سایتی که طراحی می شود باید بتواند در گوشی های موبایل ، تبلت و رایانه به صورت کامل و دقیق نمایش داده شود. حفظ یک چیدمان که بتواند بین دستگاه های مختلف سازگار باشد در طراحی سایت بسیار مهم است.

 

طراحی سایت

طراحی سایت چیست

طراحی سایت تخصصی چگونه است؟

 تخصصی نیز دارای پیچیدگی ها و اصولی است که باید توسط طراحان برای ایجاد یک تخصصی رعایت شود. چیدمان یک  تخصصی باید به خوبی از هر نظر تطابق داشته باشد برای مثال از نظر رابط کاربری ، تصاویر بصری ، زیبایی شناسی و مرتبط بودن محتوای تخصصی با موضوع بسیار مهم است. ابزارهای مختلفی برای  تخصصی وجود دارند که طراحان حرفه ای از آنها استفاده می کنند. اگر یک وب دارای اصول و ویژگی های مناسب باشد 

 

 • یک وب سایت تخصصی محتوای هدفمند و جذاب دارد.
 •  یک وب  تخصصی از نظر بصری و گرافیکی بسیار زیبا بوده و مهم تر از همه این که گرافیک و تصاویر جذاب آن با کسب و کاری که وب برای آن  شده است مناسب است.
 • یک وب سایت تخصصی از سرعت لود بسیار بالایی برخوردار است و خدمات متفاوت و تخصصی را به کاربران خود ارائه می دهد.
 • این نوع وب سایت ها برای موتورهای جست و جو بهینه سازی شده اند.
 • از قالب اختصاصی بهره مند هستند.
 • این نوع سایت ها کاملا ریسپانسیو یا واکنش گرا هستند.
 • کاربر پسند بوده و به خوبی بهینه سازی شده اند.
 • از سئو خوبی برخوردار بوده و دارای محتوای مناسب و تخصصی نیز هستند. 

[alert style=”warning”] پیشنهاد میکنیم حتما مطلب طراحی سایت را مطالعه کنید. [/alert]

 

طراحی سایت تخصصی

نکاتی که باید دقت کنیم؟

نکاتی وجود دارد که رعایت کردن آن توسط طراحان  می تواند به موفقیت اینها  کمک کند. می توان گفت که  خوب شده همواره چیزی بیش از زیبایی شناسی را به کاربران و مخاطبان  ارائه می دهند. آنها طوری  شده اند که می توانند بازدید کنندگان را به خود جلب کنند. طراحی سایت اگر به خوبی انجام گیرد باعث خواهد شد که مردم خیلی راحت تر و سریع تر  بتوانند با محصولات و خدمات کسب و کاری که این سایت برای آن طراحی شده است ، از طریق متن ها ، تصاویر و محتوایی که در سایت وجود  دارد ارتباط برقرار کنند.  به عبارت ساده تر هر عنصری که در طراحی سایت در نظر گرفته می شود باید برای رسیدن به یک هدف مشخص باشد. برخی از نکات مهمی که در طراحی سایت خوب است طراحان سایت ها همواره مورد توجه قرار دهند در زیر برای شما بیان می کنیم. 

نکات مورد نظر

 • تعادل

 ایجاد و متعادل برای طراحان وب بسیار مهم است. در وب به کار بردن درست  و صحیح عناصر مختلف شامل تصاویر ، رنگ ها ، ویدیو و …. بسیار مهم است. به استفاده از نسبت صحیح هر یک برای رسیدن  به یک  متعادل بسیار مهم است.

 • تاکید در طراحی سایت 

تاکید یک اصول  است که در “برجسته کردن” عمدی برخی از عناصر مهم وب  بسیار مهم است. وجه به این نکته حائز اهمیت است که اگر روی عنصری خاص در  تاکید می کنید قصد دارید که آن را برای کاربر برجسته تر نمایید.

 • طراحی کاربر محور

مهم ترین اصل در  این است که شما کاربر محور باشد. برای ایجاد یک  کاربر محور می توان کارهای مختلفی را انجام داد. برای مثال می توانید یک نظر سنجی در  ایجاد کنید. یا این که از طرح های رنگی و گرافیک زیبا که در جذب مخاطب اثری مثبت دارد استفاده کنید.

 • طراحی فرم تماس مناسب

برای جلب اعتماد مخاطبان و کاربران خود باید یک فرم تماس مناسب طراحی کنید و پاسخگوی سوال ها و نظرهای کاربران خود باشید. یک فرم تماس مناسب می تواند به کاربر کمک کند تا بتواند به راحتی با شما ارتباط برقرار کرده و اطلاعات مورد نظر خود را کسب کند. این کار باعث اعتماد سازی و فروش بیشتر محصولات و خدمات  شما در دراز مدت می شود.

 • طراحی سایت واکنش گرا

ریسپانسیو بودن در طراحی سایت بسیار مهم است. امروزه چون افراد مختلفی از گوشی و تبلت برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند، بنابراین سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که بتواند این گونه مخاطبان و کاربران را نیز به سمت خود جذب کند. برای انجام این کار و جذب مخاطبین موبایل و تبلت و … طراحی وب‌سایت واکنش گرا و ریسپانسیو بسیار مهم و کارساز خواهد بود.

 

"نکات

اهمیت محتوای خوب چیست؟

 محتوا  باعث می شود که خوانندگان را به خود درگیر کند و آنها را به سمت انجام اقدامات لازم برای تحقق اهداف یک وب   که می تواند برای مثال فروش یک محصول یا خدمات باشد سوق دهد.  محتوای  کسل کننده ، بی جان و بی رمق  به ندرت می تواند توجه بازدید کنندگان را به مدت طولانی  به سمت خود نگه دارد.  مطالب کوتاه ، هیجان انگیز و  جذاب مخاطبان  را جذب می کند و باعث می شود که آن ها روزانه به  شما سر بزنند و صفحات دیگر  شما را نیز بازدید کنند. بنابراین توجه به محتوا از اهمیت زیادی برخوردار بوده و می توان گفت سایتی که محتوای خوب و مناسب ندارد به هیچ وجه نمی تواند توجه مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند.

"اهمیت

[alert style=”warning”] پیشنهاد میکنیم حتما مطلب طراحی سایت را مطالعه کنید. [/alert]

دیدگاه خود را ارسال کنید...