photography

عکاسی (Photography)

آشنایی با عکاسی: زبان جهانی

آنچه باید در مورد عکاسی بدانید. چرا باید آن را بدانید؟!

عکاسی چیست؟

 هنر گرفتن نور با دوربین، معمولاً از طریق یک سنسور دیجیتال یا فیلم برای ایجاد یک تصویر است. با تجهیزات مناسب دوربین، حتی می‌توانید از طول موج نوری که برای چشم انسان نامرئی است، از جمله ماوراء‌بنفش، مادون قرمز و رادیو عکس بگیرید.

 

نمونه عکاسی پویاآرت

 

عکاسی

 

اولین عکس دائمی در سال ۱۸۲۶ ضبط شد (برخی منابع می‌گویند ۱۸۲۷) توسط جوزف نیکفور نیپس در فرانسه. سقف بنایی را که توسط خورشید روشن است نشان می‌دهد.

 

 

 

 

 

 

 
 
سه تنظیمات اساسی دوربین که باید بدانید
دوربین شما ده‌ها دکمه و گزینه‌های منو دارد. اگر تنظیمات دوربین را اشتباه انتخاب کرده باشید، ممکن است که عکس شما آن‌گونه که می‌خواهید به نتیجه نرسد. چگونه می‌توانید تمام این گزینه‌ها را حس کنید؟ و چگونه می‌توانید این کار را به سرعت در این زمینه انجام دهید؟
 
انجام این کارها آسان‌تر از آن است که فکر می‌کنید. در حقیقت، بیشتر گزینه‌های منو مواردی هستند که فقط یک‌بار آن‌ها را تنظیم می‌‌کنید، سپس به‌ندرت یا هرگز دوباره لمس نخواهید کرد. فقط تعداد معدودی از تنظیمات باید به‌طور مکرر تغییر می‌یابد.
photography
سه تنظیم مهم مربوط به سرعت شاتر، دیافراگم و ISO است. هر سه آن‌ها روشنایی عکس شما را کنترل می‌کنند، اگرچه آن‌ها به روش‌های مختلفی این کار را انجام می‌دهند. به‌عبارت دیگر، هرکدام “عوارض جانبی” خود را به تصویر می‌دهند. بنابراین، دانستن چگونگی تعادل هر سه برای یک عکس خاص، کمی جالب است.
 
سرعت شاتر: میزان زمانی که سنسور دوربین شما هنگام گرفتن عکس در معرض جهان قرار می‌گیرد.
دیافراگم: یک “مردمک” را در لنز دوربین شما نشان می‌دهد که می‌تواند در مقادیر مختلفی از نور باز و بسته شود.
ISO: از نظر فنی کمی پیچیده‌تر اما شبیه به حساسیت فیلم برای گرفتن عکس در شرایط مختلف نور است.
 
 
عکاسی حرفه ای
 

برای عکاسی به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای شروع عکس گرفتن، یک دوربین نیاز است که می‌تواند از تلفن هوشمند اصلی تا DSLR پیشرفته یا یک دوربین بدون آینه باشد، با این حال، تجهیزات مهم نیستند. نور، موضوع، احساس‌ها و ترکیب از عناصر مهم یک عکس موفق هستند.

رایج‌ترین نوع عکاسی چیست؟

تعدادی ژانر عکاسی وجود دارد که امروزه بسیار محبوب هستند. اینها شامل عکس‌های پرتره، منظره، معماری، مد، غذا، ورزش، کلان، حیوانات وحشی، خیابان، رویداد و عکس مستند است.

انواع عکاسی کدامند؟

انواع مختلفی از آن مانند چشم انداز، کلان، حیوانات وحشی، پرتره، مستند، مد، مسافرت و عکاسی رویداد وجود دارد.

ژانر در عکاسی چیست؟

“ژانر” نوعی عکاسی است، مانند عکاسی منظره، پرتره، حیوانات وحشی، و…
 
چه چیزی باعث ایجاد یک عکس عالی می‌شود؟
یک عکس عالی باید دارای نور، سوژه و ترکیب خوب باشد که سه عنصری که در عکاسی بیشترین اهمیت را دارند. عکاس باید دید قدرتمندی داشته باشد، سپس آن را به مؤثرترین روش ممکن بیان کند.
 
عکاسی پویاآرت

آخرین مقالات عکاسی

بهترین لنزهای نیکون برای عکاسی منظره در سال ۲۰۲۰

عکاسی منظره یکی از ژانرهای محبوب عکاسی است، اما مانند هر چیز دیگر گرفتن عکس‌های زیبا از منظره، حداقل تا حدودی به داشتن تجهیزات مناسب بستگی دارد. این شامل لنز دوربین شما است، نیکون یکی از بهترین مارک های دوربین است که شما می‌توانید برای عکاسی منظره استفاده کنید. حال شاید تعجب کنید که بهترین لنز […]

بهترین تنظیمات دوربین برای عکاسی محصول (۲)

ادامه مبحث عکاسی از محصول عکاسی از محصولات می‌تواند یک طاقچه چالش برانگیز اما پر سود باشد. اما درک این نکته مهم است که چگونه می توانید بهترین تصاویر رااز محصولات گرفته و آن را با عکاسی محصول برجسته کنید. تعدادی ترفند وجود دارد که متخصصان برای برجسته کردن ویژگی های محصول از آنها استفاده […]

بهترین تنظیمات دوربین برای عکاسی محصول(۱)

عکاسی از محصولات می‌تواند یک طاقچه چالش برانگیز اما پر سود باشد. اما درک این نکته مهم است که چگونه می‌توانید بهترین تصاویر را از محصولات گرفته و آن را با عکاسی برجسته کنید. تعدادی ترفند وجود دارد که متخصصان برای برجسته کردن ویژگی‌های محصول از آن‌ها استفاده می‌کنند. با گروه پویا آرت همراه باشید تا […]