Advertising

تیزر (Teaser)

تیزر چیست؟

 تیزر با هدف انتقال معنا و مفهوم در ارتباط با خدمات و محصول شما به مشتریان ساخته می‌شود، بنابراین هر تیزر جذاب و اثرگذار بر اساس یک سناریو خلاقانه و حرفه‌ای که کلیه‌ی جنبه‌های زیبایی‌شناسی مورد انتظار در آن رعایت شده، ایجاد می‌شود، سرمایه‌گذاری مناسب و شروع و تولید همزمان چندین تیزر به مشتریان کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان تیزرهای خود را آماده اکران داشته باشند.

نمونه های تیزر تبلیغاتی پویاآرت

آرایشگاه زاغ

 قلم Aurora

 بازی موبایل ارنجرز

رستوران ماهی سفید

 آرایشگاه هورا زرگر

 عطر MAZARI

 کافه امضاء

 کافه امضاء

موزیک ویدئو سپهر غفارپور

موزیک ویدئو سپهر غفارپور

 عطر MAZARI

 کافه امضاء

 ابزار باغبانی گلچین

یک سازمان بهترین ایده‌ها، محصول یا خدمات خود را، بدون ارائه تبلیغات به بازار هدف، نمی‌توانند به مشتریان معرفی کنند. یک فعالیت خلاقانه مؤثر در قالب یک تیزر، می‌تواند یک شرکت را از رقابت جدا کند و تصویری از محصول و ایده شما که باعث تمایز برند شما از بقیه رقیبان می‌شود را در ذهن مشتریان بالقوه قرار دهد. این بدان معنی است که وقتی به دنبال کالایی در گروه مربوطه می‌باشید، نام تجاری یا برند اولین چیزی است که برای افزایش فروش، دارای اهمیت است.

تیزر تبلیغاتی

آیا این نوع تبلیغات افراد را به سمت خرید محصول تبلیغاتی سوق می‌دهد؟ آیا این نوع تبلیغات همیشه کار می‌کند؟ آیا این نوع “روند تبلیغاتی” را که می‌خواهید ایجاد می‌کند؟ آیا تأثیرگذاری بر مردم دارد و چگونه آن‌ها نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند؟ 

فرضیه‌های اثبات شده تیزرهای تبلیغاتی

 • بین تبلیغات تیزر و فرکانس خرید رابطه وجود دارد.
 • بین تبلیغ تیزر به‌عنوان منبع انگیزه و تصمیم‌گیری در خرید رابطه وجود دارد.
 • بین اثربخشی تیزر و سطح انتظار از افشای تبلیغ رابطه وجود دارد.
 • بین آگهی تبلیغاتی به‌عنوان یک ابزار ارتباطی و تصمیمات خرید رابطه وجود دارد.
 • بین خودپندار خریداران نسبت به تبلیغات تیزر و قصد خرید آن محصول رابطه وجود دارد.

تبلیغات چیست؟

طبق گفته اسمیت و همکاران. (۱۹۹۸)، دوازده ابزار ارتباطی مختلف در دسترس بازاریاب قرار دارد. مطابق گفته لیس (۱۹۷۲)، “تبلیغات به‌عنوان وسیله اصلی ارتباطات اجتماعی در زمینه بازاریابی در جامعه مدرن غربی شناخته شده است.”

بازاریابان دلایل مختلفی برای تبلیغات مشخص کرده‌اند که از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مراحل ساخت تیزر

 1. توافق در مورد فیلمنامه
 2. انتخاب شرکت سازنده تبلیغ: غالبا در این مرحله قیمت‌های شرکت‌های مختلف با یکدیگر مقایسه و مناسب‌ترین شرکت‌ انتخاب می‌شود.
 3.  توافق درخصوص هزینه ساخت تبلیغ. 
 4. انتخاب بازیگران
 5. تهیه موسیقی: موسیقی توسط یک آهنگساز حرفه‌ای تهیه می‌شود. برای این کار چندین مرحله وجود دارد که به ترتیب عبارت‌اند از: طراحی موسیقی (نوشتن پارتیتور)، تست موسیقی و نهایتا ضبط موسیقی ساخته شده است که این کار خود شامل اجاره استودیو و تدارک یک گروه موسیقی شامل خواننده و گروه نوازندگان می‌شود.
 6. تولید: در این مرحله کارگردان انتخاب شده و عناصر ضروری شامل طراحی و لباس‌ها مشخص می‌شوند.
 7. فیلمبرداری که خود شامل دو مرحلهء اصلی است: اول اجاره استودیوی فیلم یا پیدا کردن لوکیشن یا مکان مناسب برای تصویربرداری و دوم تشکیل گروهی از میان متخصصان مختلف فیلمسازی. 
 8. پس‌تولید: این مرحله شامل تهیه افکت‌های صدا و دیگر افکت‌های مورد نیاز و دوبله کردن دیالوگ‌هاست.
 9. صداگذاری: اگر نیاز به صدایی خارج از تصویر باشد، این کار در مرحله‌ی ضبط به‌صورت مجزا انجام می‌گیرد. مراحل این کار به شرح زیر است:
  1. تعیین صدا، غیر از یکسری صداهای موجود
  2. در برخی موارد تهیه قطعات موسیقی‌ آزمایشی
  3. اجاره استودیو و نهایتا ضبط صدا
 10. تدوین: در این مرحله تمامی اجزای تیزر در کنار هم قرار داده می‌شوند، در مرحله بعدی فیلم تدوین شده برای نمونه‌ای از مخاطبان هدف، نمایش داده می‌شود. در این مرحله نیز تعدیلات و اصلاحات لازم انجام می‌شود، در نهایت پس از توافق تیزر آماده است.