Branding

مشاوره برندینگ و بازاریابی (Branding)

برندسازی چیست؟

برندسازی در بازاریابی یکی از عوامل موثر شناخته شده است. برندینگ برای شناخته شدن یک محصول نقش بسزایی را دارد.

یک نام تجاری، یک نام، اصطلاح، طرح ، نماد یا هر ویژگی دیگر است که کالا یا خدمات یک فروشنده را متمایز از فروشندگان دیگر می‌کند.

برندسازی به یکی از مهم‌ترین جنبه‌های استراتژی تجارت تبدیل شده است و یک عملکرد تبلیغاتی محسوب می‌شود.

مزیت‌های برندینگ

  •  برندسازی یک دیدگاه استراتژیک است، نه مجموعه‌ای از فعالیت‌ها.
  • برندسازی برای ایجاد ارزش مشتری است و از اهمیت اساسی برخوردار است.
  • برندسازی ابزاری اساسی برای ایجاد و حفظ مزیت رقابتی است.
  •  استراتژی‌های مؤثر برند باید به چهار مؤلفه متمایز از ارزش برند توجه کند.
  • استراتژی‌های بازاریابی با گزاره ارزش شروع می‌شود: انواع و مقادیر مختلف ارزش که این شرکت می‌خواهد مشتریان از پیشنهاد بازار دریافت کنند.
  • برندینگ به شناسایی یک محصول و تمایز آن از سایر محصولات و خدمات کمک می‌کند.
  • برندسازی به مشتریان شما این امکان را می‌دهد تا بدانند که از شرکت شما چه انتظاری دارند، هم‌چنین راهی است برای تمایز خود از رقبا و شفاف‌سازی آنچه را که شما ارائه می‌دهید و باعث می‌شود شما انتخاب بهتری داشته باشید. 

قدرت نام تجاری

برندها چگونه می‌توانند خود را در ذهن مشتریان خود قرار دهند؟ با تصاویر است؟ با کلمات است؟

در مورد تأثیر تصاویر و کلمات بر روی ذهن مشتریان خود فکر کنید. کلمات به انداره تصاویر قابل بیان احساسات نیستند و تنها دلیلی است که چرا در نبرد برای موقعیت‌یابی برند، تصاویر همیشه بر کلمات حاکم می‌شوند.
زمینه‌های بسیاری وجود دارد که برای توسعه یک برند از جمله تیزر تبلیغاتی در برندینگ، خدمات مشتری، کالاهای تبلیغاتی، شهرت و آرم استفاده می‌شود. همه این عناصر با هم کار می‌کنند تا یک پروفایل حرفه‌ای منحصر به‌فرد (امیدوارانه) و قابل توجه داشته باشیم.
برندسازی

اهمیت برندسازی

برندسازی به دلیل تأثیر کلی بر شرکت شما بسیار مهم است. برندسازی می‌تواند طرز درک برند شما را تغییر دهد، این امر می‌تواند باعث ایجاد مشاغل جدید و افزایش آگاهی از برند شود.

یکی از مهم‌ترین عوامل برند‌سازی به رسمیت شناخته‌شدن  آن شرکت است و باعث شناخته شدن آن برای مصرف‌کنندگان است.

آرم مهمترین عنصر برندسازی است، به‌خصوص در مورد این عامل، زیرا در اصل چهره شرکت را در ذهن مشتری نمایش می‌دهد. 
 

برندسازی ارزش تجارت را افزایش می‌دهد!

برند‌سازی برای ایجاد مشاغل آینده مهم است. یک برند (لوگو) محکم و مستقر می‌تواند با دادن اهرم بیشتر به صنعت، ارزش تجارت خود را افزایش دهد. این امر به‌دلیل داشتن مکان محکم در بازار، آن را به یک فرصت سرمایه‌گذاری جذاب‌تر تبدیل کرده است.

برندسازی باعث ایجاد مشتریان جدید می‌شود

برندینگ قوی به‌طور کلی به این معنی است که، تصور مثبت، از طرف شرکت در بین مصرف‌کنندگان وجود دارد و احتمالاً آن‌ها به‌دلیل آشنایی و فرض قابل اعتماد بودن با شما تجارت می‌کنند. پس از تثبیت یک مارک تجاری، دهان‌به‌دهان بهترین و موثرترین روش تبلیغاتی شرکت خواهد بود.

باعث افزایش غرور و رضایت کارمندان می‌شود

وقتی یک کارمند برای یک شرکت با مارک (برند) قوی کار کند و واقعاً پشت نام تجاری بایستد، از کار خود راضی‌تر خواهد بود و از افتخار بالاتری در کارهایی که انجام می‌دهد برخوردار است. کار برای یک مارک تجاری (برند تجاری) که از اعتبار بالایی برخوردار باشد و در بین مردم بسیار مورد توجه واقع شود، لذت بخش‌تر  است.

اعتماد در بازار ایجاد می‌کند

ظاهر حرفه‌ای و مارک‌های استراتژیک به شرکت کمک می‌کند تا اعتماد به نفس مشتریان را بالقوه برقرار کند. افراد به احتمال زیاد با شرکتی که تصویری جلا و حرفه‌ای دارد، تجارت می‌کنند.

مارک (برند)خوب داشتن باعث می‌شود عموم مردم احساس کنند که می‌توانند به شرکت شما، محصولات و خدمات ارائه شده اعتماد کنند.
 

برندینگ از تبلیغات پشتیبانی می‌کند

تبلیغات یکی دیگر از مؤلفه‌های برندسازی است و استراتژی‌های تبلیغاتی مستقیماً برند و تصویر مورد نظر آن را منعکس می‌کنند. تکنیک‌های تبلیغاتی مانند استفاده از محصولات تبلیغاتی از طرف شرکت‌های معتبر مانند برندهای برجسته، ایجاد استراتژی تبلیغاتی منسجم و جذاب، در اهداف برندسازی شما نقش بسزایی دارند.

یک برند منحصر به‌فرد می‌تواند با دادن یک مزیت رقابتی نسبت به رقبای خود و کمک به شما در خرید و حفظ مشتریان با هزینه‌ای بسیار کمتر، تأثیر بسزایی در پیشرفت شما داشته باشد.
 
 

فرم ارزیابی برندینگ

با پرکردن فرم زیر کارشناسان برندینگ ما، کسب و کار شما را ارزیابی اولیه نموده و نتیجه را در جهت اصلاح مسیر رشد تعالی به شما منقل می‌نماید.