آیا می دانید چگونه می توانید کاری کنید تا افراد گوناگون راجع به محصول یا خدمات بعدی شما صحبت کنند؟

نقش کلیدی که شبکه های اجتماعی در ارائه یک محصول یا خدمات جدید بازی می کنند، مانند ایجاد اعتیاد به مواد مخدر است. اگر کاربران اطلاعات زیادی نداشته باشند که محصول یا خدمات جدیدی وجود دارد، پس هیجان زیادی نیز در اطراف آن محصول وجود نخواهد داشت و ارائه آن نیز بسیار آرام و بی سر و صدا می باشد، به همین دلیل برای همه بازاریابان بسیار مهم است که راهکارهای متفکرانه ای را در مورد چگونگی تبلیغات بهتر برای محصولات و خدمات آینده شرکت ارائه دهند به گونه ای که مخاطبان خود را به آن مشغول کنند و مجبور شوند تا در مورد آن محصول بیشتر بدانند.

اما دقیقا چگونه یک شرکت می تواند حول محصول یا خدمات جدیدی که دارد، در رسانه های اجتماعی تبلیغات خوب و پر سر و صدایی را ایجاد کند؟ در اینجا ما برای شما چند نکته مهم و کاربردی را آورده ایم تا با هم به بررسی دقیق آن ها بپردازیم.

تبلیغات برای فروشگاه اینترنتی و محصولات جدید

۱. یک کمپین تبلیغاتی راه اندازی کنید

کمپین های تبلیغاتی باعث ایجاد هوای اسرار آمیز در هنگام راه اندازی محصول یا خدمات می شود که تمایل مردم را به جذب افزایش می دهد. این یک روش عالی برای ایجاد هیجان، قبل از این که محصول یا خدمت در دسترس مردم باشد است. شرکت ها می توانند با به اشتراک گذاری پیام ها و تصاویر مرموز، به مصرف کنندگان اطلاع دهند که چه چیزهای هیجان انگیز و مهیجی به زودی برایشان اتفاق می افتد. نشان دادن پوشه ای از محصول و یا خدمات، البته نه کل آن، باعث می شود مصرف کنندگان کنجکاو شوند و از برند تجاری پیروی کنند تا متوجه شوند که این کمپین مرموز برای چیست.

 

۲. یک هشتگ منحصر به فرد ایجاد کنید

قبل از راه اندازی محصول، یک هشتگ به یاد ماندنی را ایجاد کنید تا به شما کمک کند در پیرامون محصول یا خدمت جدید خود کاربران با شما به گفتگو بپردازند. داشتن هشتگ متصل به کمپین به بازاریابان این امکان را می دهد تا مکالمه پیرامون شروع راه اندازی را پیگیری کنند و با افرادی که در مورد آن در شبکه های اجتماعی صحبت می کنند، همراه شوند و بدانند که بین کاربران در مورد خدمات چه صحبت هایی رد و بدل می شود.

 

خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم :

خرید اکانت اختصاصی گوگل ادوردز (هزینه تبلیغات در گوگل)

 

۳. پشت صحنه را به نمایش بگذارید

با اشتراک گذاشتن محتواهایی از قبیل تصاویر یا فیلم هایی که روند ایجاد محصول را نشان می دهد، مصرف کنندگان را در جریان اتفاقات پشت صحنه محصول قرار می دهید. با این کار، مصرف کنندگان به محصول یا خدمات واقعی نزدیک تر می شوند و با دیدن تکامل آن، تا پایان محصول همراه شما می مانند و به برندتان وفادارتر می شوند.

تبلیغات برای فروشگاه اینترنتی و محصولات جدید

۴. شمارش معکوس را از طریق شبکه های اجتماعی شروع کنید

با نزدیک شدن به تاریخ ارائه محصول شمارش معکوس راه اندازی خدمت یا محصول را در تمامی شبکه های اجتماعی هدفتان شروع کنید. این کار برای این است، کاربرانی که همراه شما هستند لحظه شماری می کنند و با شما همراه می مانند تا از محصول و یا خدمات جدیدتان مطلع شوند. این شمارش معکوس به کاربران این هشدار را می دهد که نمایش اصلی به زودی آغاز می شود و برای دیگران نیز حس کنجکاوی آن ها را برانگیخته می شود، تا بیشتر به محصول و یا خدماتی که عرضه می شود نگاه کنند.

 

۵. میزبانی یک مسابقه

دادن فرصتی به مصرف کنندگان برای بدست آوردن محصول یا خدماتی، راهی عالی برای ایجاد هیجان در هنگام ارائه محصول یا خدمت است. ایده ی مسابقه ای را بدهید که تعاملی باشد و کاربران را درگیر خود کند. این که از کاربران خود بخواهید تا پست شما درباره رونمایی از محصول را به اشتراک بگذارند، یا گزینه ای که شامل تولید و به اشتراک گذاری محتوای ساخته شده توسط خود مخاطبان باشد و از این قبیل مسابقات، باعث ایجاد انگیزه در مخاطبان برای دستیابی به آن محصول یا خدمات می شود و تعامل با شما را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد و مسابقه موفق با بازخورد عالی را تجربه می کنید.

موارد گفته شده در بالا تنها چند روش برای موفیقت در ارائه محصول یا خدمات جدید است. نکته اصلی این است که هنگامی که یک محصول جدید راه اندازی می شود، ساخت تبلیغات فراگیر و پر سر و صدا بسیار بسیار برای موفقیت آن مهم است. کسب و کارها باید سعی بر این داشته باشند تا از یک استراتژی خوب در شبکه های اجتماعی استفاده کنند. جایی که مشتریان و طرفداران وفادار شما به طور فعال محتواهایی را در مورد محصول یا خدمات ارائه شده در آینده را به اشتراک می گذارند و از شبکه های گسترده دوستان و همتایان خود استفاده می کنند تا اخبار را به سرعت گسترش دهند.

 

خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم :راهنمای شگفت انگیز تفکر طراحی در بازاریابی

 

شرکت دیجیتال مارکینگ پویا آرت” ضمن سپاسگزاری از شما بابت مطالعه مقاله فوق، اعلام می‌دارد به پاس این توجه به شما یک جلسه مشاوره رایگان (حضوری یا تلفنی) جهت ایجاد یا توسعه کسب و کارتان هدیه می‌دهد تا دانش خود را در اختیار شما گذاشته و تجربه های موفق و بی‌نظیرش را با شما به اشتراک بگذارد.

در این جلسه پر محتوا کارشناسان ما ابتدا با تخصص و کسب و کار شما آشنا می‌شوند و بعنوان یک راهنما و مربی شما را با روش‌های اثربخش دیجیتال مارکتینگ آشنا می‌نمایند.

در این جلسه ی مشاوره، با مفاهیم زیر آشنا می‌شوید.

اصول و مزایای یک “طراحی وبسایت حرفه ایی” و تفاوتها بین “سایت شرکتی” و “سایت فروشگاهی” ، همچنین شما با “روشهای سئو” (SEO) ( Search Engine Optimization) آشنا می‌شوید، در این جلسه مشاوره شما با “اصول برندینگ” و ابزار آن آشنا خواهید شد، جایگاه مشتریان وفادار (“باشگاه مشتریان“) و سامانه “مدیریت ارتباط با مشتریان” (“CRM”) را در میابید ، در خصوص “محتوا مارکتینگ” و “ویدئو مارکتینگ” هم مطالب بسیار ارزنده و آموزنده ایی دریافت می‌کنید، شدیدا پیشنهاد می‌کنیم از این فرصت طلایی استفاده کنید. لازم بذکر است هزینه مشاوره این جلسه حرفه ایی سه ساعته معادل ٣.۵ میلیون تومان است اما برای افرادی که در بخش “ارتباط با ما” یا بخش “برندینگ” فرم تکمیل کنند یا از طریق واتساپ سایت درخواست بدهند،کاملا رایگان خواهد بود.

دیدگاه خود را ارسال کنید...