بک لینک به معنی سایت هایی که به سایت شما پیوند دارند، برای اکثر موتورهای جستجو عامل برتر رتبه بندی هستند. بنابراین در حال افزایش ترافیک ارگانیک است.

از آنجا که این ترافیک به طور مستقیم با کیفیت بک لینک های وب سایت شما مرتبط است، بنابراین وب سایت های معتبری که به شما پیوند می دهند، باعث می‌شود که رتبه بندی و ترافیک بهتری را کسب کنید.

و البته شما می خواهید به رتبه‌بندی های Google خود توجه کنید. هنگام خزیدن وب، Google به خصوص به بک لینک‌های وب سایت شما نگاه می کند، تا بفهمد چگونه صفحات شما به یکدیگر متصل می شوند و از چه راه هایی استفاده می‌کنند. مطمئناً صدها عامل رتبه بندی وجود دارد. اما بک لینک ها مهمترین متد برای سئو هستند.

اکنون لازم به گفتن نیست که بک لینک های با کیفیت به سختی بدست می‌آیند، اما نباید چنین باشند. در حقیقت روش‌های هوشمندی برای ایجاد یا کسب بک لینک، برای بدست آوردن وب سایتهای معتبر برای پیوند دادن به تجارت آنلاین شما وجود دارد.

۱. روش ساختمان لینک شکسته

من عاشق شیوه ساخت لینک شکسته هستم زیرا برای ایجاد بک لینک های یک طرفه کاملاً کار می کند. این روش شامل تماس با مدیر وب سایت برای گزارش لینکهای خراب در وب سایت وی است. در عین حال، به وب سایت های دیگر توصیه می کنید که آن لینک را جایگزین کنید. و در اینجا، البته، شما به وب سایت خودتان اشاره می کنید. از آنجا که شما با گزارش دادن به پیوندهای خراب، مدیر وبلاگ را مورد لطف خود قرار می دهید، شانس بازگشت بک لینک به وب سایت شما زیاد است.

بنابراین، برای استفاده از روش لینک پیوند شکسته، ابتدا وب سایت های مربوطه را پیدا کنید که دارای صفحات منبع باشند. با استفاده از جستجو این سؤالات در Google آنها را پیدا کنید:

 • کلمه کلیدی شما + پیوندها
 • کلمات کلیدی شما + منابع
 • کلمات کلیدی inurl: پیوندها (لینک‌ها)

به عنوان مثال، اگر وب سایت والدین خود را داشته باشم، به جستجوی والدین + لینک ها می پردازم. برای یافتن لینک‌های خراب در آن صفحات، افزونه Google Chrome با نام Check My Link را بارگیری و نصب کنید. با استفاده از این افزونه،  به سرعت تمام پیوند ۴۰۴ را از صفحه کشف کنید.

۱-لینک‌های شکسته-پویاآرتاکنون، به آن مدیر وب سایت برگردید: هنگام دستیابی، دوستانه باشید و خود را معرفی کنید. و به آن فرد بگویید که به برخی از منابعی پیوند می‌زند که دیگر در دسترس نمی‌باشد. همیشه مکان دقیق پیوندهای شکسته را تهیه کنید، تا بتوانید به راحتی پیدا کنید. برای جایگزینی آن پیوندها، از جمله وب سایت شخصی خود، گزینه های دیگری ارائه دهید. سعی کنید بک لینک‌های مفید ایجاد کنید. غالباً این روش کار خواهد کرد، اما مواردی وجود خواهد داشت که مدیر وب سایت از پیوند دادن به شما امتناع می‌ورزد.

۲. بک لینک از طریق اینفوگرافیک

اینفوگرافیک یکی از محبوب ترین روش ها برای انتقال ترافیک به وب سایت شما و به دست آوردن بک لینک های با ارزش است. آنها همچنین عالی هستند زیرا درک و اشتراک گذاری آنها بسیار آسان است. همه افراد داده های تصویری را دوست دارند، درست است؟ به همین دلیل تقاضا برای اینفوگرافیک به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در نظر بگیرید که انتشارات اینترنتی با نفوذ مانند Mashable تعداد زیادی اینفوگرافیک از سراسر اینترنت منتشر می کنند.

۲- بک لینک-اینفوگرافیک-پویاآرتاکنون ، اینفوگرافیک خود را با دقت انتخاب کنید: هر یک باید داستانی بی نظیر و جالب را برای مخاطبان خود درج کند. برای انتخاب خود، موضوعات فعلی را دنبال کنید و ببینید افراد به دنبال چه چیزی هستند. سپس اینفوگرافیک خود را با استفاده از داده های آماری ایجاد کنید.

برای شروع، تحقیق و جمع آوری داده ها برای محتوا. سپس شخصی را پیدا کنید که محتوای شما را بصری کند.

یک تصور غلط وجود دارد که ایجاد اینفوگرافیک گران است، همیشه اینطور نیست. برای بک لینک های کسب شده از طریق تعدیل مدیر وب بسیار ارزان است. و اگر اینفوگرافیک شما ویروسی شود. شما حتما برنده‌اید.

پس از آماده شدن اینفوگرافیک، باید اشتراک آن را برای دیگران آسان کنید. برای این کار، کدهای جاسازی شده خود را با استفاده از Siege Media generator  ایجاد کنید.

3-بک لینک- سرچ لینک گوگل-پویاآرتهنگامی که همه چیز در جای خود است،‌ اینفوگرافیک شما در وب سایت شما می درخشد، وقت آن است که آنرا توزیع کنید. دایرکتوری های متعدد اینفوگرافیک وجود دارد که می توانید نظر خود را ارسال کنید. به عنوان مثال ، در اینجا لیستی با بیش از ۱۰۰ مکان برای ارسال اینفوگرافیک شما وجود دارد.

نکته آخر اینکه با افرادی که قبلاً با اینفوگرافیک مرتبط بوده یا آنها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند، از طریق ایمیل با آنها ارتباط برقرار کنید. درباره اینفوگرافیک خود بازخورد بخواهید، اما هرگز به‌طور مستقیماً نپرسید. اگر اینفوگرافیک شما را دوست داشته باشند، می دانند چه کاری انجام دهند.

۳. مزیت مقالات مهمان

وبلاگ نویسی مهمان مؤثرترین روش برای دستیابی به مخاطبان جدید است. با انتشار مقالات در وب سایت های معروف دیگر، محتوای خود را در مقابل خوانندگان جدید قرار می‌گیرد و در معرض نمایش بیشتری قرار خواهد گرفت. بعضی اوقات، فقط مربوط به بک لینک نیست، بلکه در مورد افزایش اعتبار آنلاین شما یا دنبال کنندگان رسانه‌های اجتماعی است.

وبلاگ نویسی مهمان به شما کمک می کند تا روابط خود را تقویت کرده و مخاطبان خود را گسترش دهید. اگر در مورد ارسال مهمان شک دارید، در نظر بگیرید که حتی Google همکاران مهمان را در وبلاگ Google Analytics خود قبول می کند.

لینک‌های شکسته-پویاارت-۱روشهای بی شماری برای یافتن وب سایتهایی که مقالات مهمان را می پذیرند وجود دارد. در اینجا سه ​​روش را معرفی می‌کنیم:

برای یافتن وبلاگهایی که مشارکت کنندگان میهمان را می پذیرند از جستجوی Google استفاده کنید:

 • your keyword + inurl (کلمه کلیدی شما + inurl)
 • your keyword + guest-posts (کلمه کلیدی شما + پست های مهمان)
 • your keyword + inurl:guest-post-guidelines (کلمه کلیدی شما + inurl: مهمان-پست-دستورالعمل)
 • your keyword + become a contributor (کلمه کلیدی شما + به یک همکار تبدیل شوید)
 • your keyword + bloggers wanted (کلمه کلیدی شما + خواست وبلاگ نویسان)
 • your keyword + submit an article (کلمه کلیدی شما + ارسال مقاله)
 • your keyword + want to write for (کلمه کلیدی شما + می خواهید برای آن بنویسید)
 • your keyword + contribute (کلمه کلیدی شما + مشارکت کنید)
 • your keyword + become an author (کلمه کلیدی شما + نویسنده شوید)
 • your keyword + guest post by (کلمه کلیدی شما + پست مهمان)
 • your keyword + now accepting guest posts (کلمه کلیدی شما + اکنون پذیرش پست های مهمان)

تأثیرگذارانی که پستهای مهمان را به طور مرتب منتشر شده‌اند پیدا کرده و سعی کنید در همان وب سایتهایی که در گذشته داشته اند مشارکت کنید.

به عنوان مثال پروفایل از نویسنده مستقل Kristi Hines را درنظر بگیرید. از پروفایل Google Plus خود، روی “About” کلیک کنید و سپس به بخش مشارکت بروید، جایی که می توانید لیستی از تمام وب سایتهایی را که او در مقاله های خود را  به مشارکت گذاشته، مشاهده کنید.

۶-بک لینک-گوگل پلاس-پویاآرتاین روند را با سایر تأثیرگذار تکرار کنید و فرصتهای بی پایان برای انتشار محتوا در وب سایت های شخص ثالث پیدا خواهید کرد.

برای کشف گزینه های دیگر از رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

در توییتر، “پست مهمان (guest post)“، “مقاله مهمان (guest article)“ یا “نویسنده مهمان (guest author)“ را جستجو کنید. به طور خودکار فرایند، از Topsy برای تنظیم هشدار برای کلمات کلیدی مورد نظر برای ردیابی استفاده کنید.

هنگام انتشار مقاله مهمان، همیشه مطمئن شوید که به پروفایل رسانه های اجتماعی خود پیوند می دهید. اگر شخصی از پست شما لذت می برد، می تواند به راحتی شما را برای مقاله های مشابه آینده دنبال کند.

۴. جاسوسی از رقبا

اگر در مورد ترافیک ارگانیک بیشتر جدی هستید، به روز بودن با استراتژی های بازاریابی آنلاین رقبای اصلی خود الزامی است. شما باید در رسانه های اجتماعی از رقبای خود جاسوسی کنید و به دنبال ایجاد لینک یا روش های درآمدزایی، همچنین روشهای بازاریابی محتوا آنها باشید. در اینجا چند نکته آورده شده است:

هنگامی که رقبا درحال انتشار محتوای جدید در وب سایت های خود هستند، هشدار برای خود تنظیم کنید.

در خبرنامه های ایمیل آنها مشترک شوید یا آنها را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. راه هوشمندانه دیگر برای جلب محتوای جدید آنها ایجاد Google alert برای کلید واژه “سایت: yourcompetitor.com” است. به عنوان مثال، اگر رقیب من TechCrunch است، می توانم با استفاده از کلمه کلیدی یک هشدار Google تنظیم کنم:سایت: techcrunch.com

7-گوگل-Google alert-بک لینک-پویاآرتبدانید که رقبا چه بکلینک‌هایی ایجاد می‌کنند  یا درآمد کسب می کنند.

این به شما کمک می کند تا بهترین بک لینک های آنها را تکرار کنید و بهتر بفهمید از چه روشهایی برای تبلیغ وب سایت خود استفاده می کنند. اگر آنها از طریق وبلاگ نویسی مهمان پیوند می گیرند، سعی کنید در همان وب سایت ها نویسنده مهمان شوید. اگر بیشتر پیوندهای آنها از بررسی وبلاگ ها ناشی می شود، با آن وبلاگ نویسان در تماس باشید و به آنها یک پیشنهاد ارائه دهید تا ابزار شما را آزمایش کنند. سرانجام، آنها ممکن است یک بررسی درباره آن بنویسند.

یکی از ابزارها برای جاسوسی از بک لینک های رقبا، Monitor Backlinks نام دارد. در اینجا می‌توانید ۴ تا از رقباری مهم خود را اضافه کنید. از آن به بعد، شما یک گزارش هفتگی را می بینید که شامل تمام پیوندهای جدیدی است که  از آنها به دست آورده اید. در داخل ابزار، اطلاعات بیشتری در مورد این پیوندها کسب می کنید و می توانید آنها را با توجه به ارزش آنها و سایر معیارهای سئو مرتب کنید.

۸-بک‌لینک‌های رقبا-پویاآرتبا استفاده از این تکنیک، می توانیم به راحتی و به موقع لینک‌های جدید را ایجاد کنیم. با Monitor Backlinks، می توانیم تمام بک لینک هایی که وب سایت‌مان کسب کرده است را ردیابی کنیم.

۵. پیوندهای داخلی بسازید

پیوندهای داخلی عامل اصلی برای اجرای یک وبلاگ موفق هستند. با داشتن یک ساختار پیوند داخلی خوب، می توانید به کاربران کمک کنید تا به راحتی در وب سایت خود حرکت کنند و تجربه کلی کاربر را افزایش دهند. ابزاری وجود دارد که می تواند بطور خودکار پیوندهای داخلی را در وبلاگ شما ایجاد کند، به خصوص اگر وردپرس را اجرا می کنید، اما باید این کار را به صورت دستی انجام دهید.مت کاتس مایکروسافت توصیه کرده است که وب مسترها تعداد پیوندهای داخلی خود را در هر صفحه زیر ۱۰۰ نگه دارند، اینکار هم برای بهتر شدن سئو و برای بهتر استفاده شدن مفید است.

۶. محتوای خود را تبلیغ کنید

اگر می‌‌خواهید محتوای شما عالی نمایش داده شود فقط بک‌لینک‌ها موثر نیستد

محتوای عالی شما را بک لینک فقط نمایش نمی‌دهند بلکه باید بدانید چگونه می توانید به درستی تبلیغ کنید. شما باید از طریق ایمیل برای تبلیغ بهترین مقالات خود اقدام کنید.

یکی از بهترین راهکارها برای این کار، تماس با وبلاگ نویسان یا وب سایتهایی است که به صورت هفتگی یا ماهانه جمع می‌شوند. باز هم، از Google استفاده کنید و مانند “کلمه کلیدی + جمع بندی (keyword + roundup)” را جست‌و جو کنید تا به شما نمایش داده شود. برای دیدن نتایج فقط از هفته یا ماه گذشته حتماً انتخاب کنید.

بک‌لینک-تبلیغات-پویاآرتسپس با وب مسترها تماس بگیرید و سریعاً وب سایت خود را معرفی کنید. با پیام خود، پیوندی را به یکی از بهترین آموزش ها یا راهنماهای خود ارسال کنید. اگر آنها منابع شما را مفید بدانند، ممکن است در جمع بندی هفتگی بعدی خود به شما بازگردند. این وبلاگ نویسان دائما به دنبال مطالب عالی هستند، بنابراین قطعاً می خواهند از شما بشنوند.

۷. توصیفات را بنویسید

یک روش آسان برای به دست آوردن لینک های با کیفیت نوشتن توصیفات برای وب سایت هایی است که استفاده می کنید. فقط با مقداری وقت گذاشتن می‌توانید یک پیوندی از صفحه‌اصلی از سایت معتبر به‌دست آورید. تا زمانی که شما مشتری آن محصول باشید،احتمال زیادی وجود دارد که بتوانید در ازای یک توصیف، پیوندی را بدست آورید.

۹-بک‌لینک-پویاارت-توصیف متنتمام ابزارهایی را که در حال حاضر استفاده می کنید ذکر کنید و در مورد احتمال ارائه توصیفات خود در وب سایت مورد نظر بحث کنید.

۸. با روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان مهم تماس بگیرید

برای به دست آوردن پیوند به وب سایت خود، باید این کلمه را در مورد تجارت خود پخش کنید. چه راهی بهتر از این برای دسترسی به ایمیل به خبرنگاران و تأثیرگذار برای هدف شما؟ یافتن آدرس ایمیل شخصی می تواند چالش برانگیز باشد، اما دلیلی برای دلسردی وجود ندارد. در اینجا نحوه یافتن آدرس ایمیل کسی آورده شده است:

 • بیش از ۹۰ درصد آدرس های ایمیل در نشریات و وب سایت ها به این شکل قالب بندی شده اند: john@website.co یا sjohn@website.com یا smith.john@website.com. بنابراین ، سعی کنید به طور مستقیم به این ایمیل ها بفرستید.
 • اگر فرمت های بالا کار نمی کنند، از ابزارهایی مانند Voilanorbert ،Thrust.io یا Emailfinder.io استفاده کنید. فقط کافی است نام شخصی را که می خواهید با او ارتباط برقرار کنید و وب سایتی که برای او کار می کند وارد کنید.

ایمیل-بک لینک-پویاآرت

 • همچنین می توانید پیام خود را با استفاده از رسانه های اجتماعی، با Google Plus یا Linkedin ارسال کنید

همچنین در نظر داشته باشید پیام‌ها کوتاه و با نقطه به پایان برسد. هیچ کس برای ایمیل های طولانی و کسل کننده از غریبه ها وقت ندارد.

۹. اهدا کنید

می توانید با اهداء به سازمان های غیرانتفاعی، بک لینک به دست آورید. این روش سریع و سر راست است. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که وب سایت‌هایی را در لیست خود پیدا کنید که کمک‌های مالی را بپذیرند و به سایتهایی که اهدا کرده اند پیوند دهند. کافی است مبلغ اهدایی را که می خواهید ایجاد کنید و آدرس URL وب سایت خود را بنویسید ارسال کنید.

یافتن این وب سایتها به برخی از جستجوها در Google نیاز دارد. برخی از نمایش داده شد که معمولاً نتایج خوبی می دهد:

 • contributors page + donate + your keyword (صفحه مشارکت کنندگان + اهدا + کلمه کلیدی شما)
 • donation + contributors + your keyword (اهدا + مشارکت کنندگان + کلمه کلیدی شما)
 • contributors page + your keyword (صفحه مشارکت کنندگان + کلمه کلیدی شما)

۱۰. مصاحبه کنید

هم اکنون مصاحبه های آنلاین داغ است و روشی عالی و آسان برای بدست آوردن بک لینک به وب سایت شماست. اولین قدم برای انجام این کار باید به دنبال وب سایت هایی باشید که مصاحبه را انجام می دهند و به آنها بگویید که مایل هستید شرکت کنید و  در چه دانشی می توانید در آن شرکت کنید.

نتیجه

کسب بک لینک های با کیفیت گاهی اوقات می توانند چالش برانگیز باشند، اما می توانید با استفاده از منابع و روش های مناسب، به راحتی راه‌های ایجاد پیوند را پیدا کنید. در آخر، به یاد داشته باشید که نگه داشتن بک لینکهای شما به اندازه ساختن آنها اهمیت دارد. بنابراین ، با استفاده از ابزاری مانند Monitor Backlinks ،Ahrefs یا Majestic، پیوندهایی را که وب سایت شما در حال دریافت است، ردیابی کنید.

شرکت دیجیتال مارکینگ پویا آرت” ضمن سپاسگزاری از شما بابت مطالعه مقاله فوق، اعلام می‌دارد به پاس این توجه به شما یک جلسه مشاوره رایگان (حضوری یا تلفنی) جهت ایجاد یا توسعه کسب و کارتان هدیه می‌دهد تا دانش خود را در اختیار شما گذاشته و تجربه های موفق و بی‌نظیرش را با شما به اشتراک بگذارد.
در این جلسه پر محتوا کارشناسان ما ابتدا با تخصص و کسب و کار شما آشنا می‌شوند و بعنوان یک راهنما و مربی شما را با روش‌های اثربخش دیجیتال مارکتینگ آشنا می‌نمایند.
در این جلسه ی مشاوره، با مفاهیم زیر آشنا می‌شوید.
اصول و مزایای یک “طراحی وبسایت حرفه ایی” و تفاوتها بین “سایت شرکتی” و “سایت فروشگاهی” ، همچنین شما با “روشهای سئو” (SEO) ( Search Engine Optimization) آشنا می‌شوید، در این جلسه مشاوره شما با “اصول برندینگ” و ابزار آن آشنا خواهید شد، جایگاه مشتریان وفادار (“باشگاه مشتریان“) و سامانه “مدیریت ارتباط با مشتریان” (“CRM”) را در میابید ، در خصوص “محتوا مارکتینگ” و “ویدئو مارکتینگ” هم مطالب بسیار ارزنده و آموزنده ایی دریافت می‌کنید، شدیدا پیشنهاد می‌کنیم از این فرصت طلایی استفاده کنید. لازم بذکر است هزینه مشاوره این جلسه حرفه ایی سه ساعته معادل ٣.۵ میلیون تومان است اما برای افرادی که در بخش “ارتباط با ما” یا بخش “برندینگ” فرم تکمیل کنند یا از طریق واتساپ سایت درخواست بدهند،کاملا رایگان خواهد بود.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید...