اهمیت سئو

اهمیت سئو ، با به وجود آمدن کسب و کارهای جدید  در دنیای تجارت و ورود این کسب و کارها به دنیای تجارت الکترونیک و مجازی چالش های جدیدی در نحوه معرفی  و بازاریابی برای این کسب و کارها پیش آمد.. پیشرفت دنیای فن آوری و دیجیتال باعث شد تا  شرکت ها به سمت داشتن یک دفتر کار در دنیای مجازی باشند. مدیریت یک سایت یا  وب سایت تجاری و حتی تبلیغاتی کار ساده ای نیست و اصول و قوانین خاصی را می طلبد مه فقط از عهده متخصصان کار در این زمینه بر می آید. در اینجا مفهومی به نام سئو مطرح می شود که عبارت است از قوانین و قواعدی که باعث بهتر دیده شدن شما در دنیای مجازی می شود. اهمیت سئو به معنای رعایت نکات و قوانینی در دنیای مجازی است که به مشخص تر شدن یک سایت یا وب سایت در موتور جستجو کمک می کند. در رونقی است که به کسب و کارها هدیه می دهد.سئو به زبان ساده امکاناتی مخفی برای حضور بهتر شما در فضای مجازی است.

 

تعریف سئو

  سئو در واقع مخفف عبارت Search Engine Optimization  است و در واقع یک  روش برای بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو می باشد. شاید معنی اصلی درتعریف سئو همان تکنیک ها و دستورالعمل هایی است که باعث می شود وقتی جستجوگر به دنبال کلمه خاصی در موتورهای جستجو است شما بیشتر دیده شوید. از تعریف سئو می توان به اهمیت اجرای آن برای هر کسب و کار دیجیتالی پی برد. اگر دنیای  معرفی شما در فضای دیجیتالی بی نظم و نامرتب باشد هیچ بازدید کننده ای علاقمند به دیدار کسب و کار شما نمی شود و شما با یک شکست سنگین مواجه خواهید شد.

 

 

"<yoastmark

 

 

اهمیت سئو چه زمانی برای سایت مشخص می شود؟، با افزایش حضور افراد در اینترنت و افزایش تعداد گوشی های همراه ، تعداد افرادی که در فضای مجازی و اینترنت هستند نیز افزایش یافته است و تقریبا تمامی این افراد در حال جستجو  برای پیدا کردن جواب سوال های خود می باشند. رقابت در بازار فروش و ارائه خدمات را برای هر کسب و کار اینترنتی مشخص می کند. زیرا حضور هر کاربری در اینترنت را به عنوان حضور یک مشتری می بیند و این دلیل دیگری برمی باشد. اگر صاحب کسب و کار آنلاین و یا حتی سنتی هستید در ابتدا برای بهتر دیده شدن به یک وب سایت احتیاج دارید. در مرحله بعد برای توسعه و پیشرفت هر چه بهتر کارتان باید از روش های سئو برای بیشتر دیده شدن و ماندن در اوج استفاده کنید.

سایت در تجارت دیجیتالی

 • رتبه سایت شما را در موتورهای جستجویی از قبیل گوگل، یاهو بالا می برد
 • باعث بهتر دیده شدن شما در فضای مجازی می شود
 • باهمیت سئوا یک هزینه کم و مناسب در زمان طولانی تری به خوبی دیده می شوید

البته اهمیت سئو در بازاریابی آنلاین ایراداتی هم دارد که اگر فقط بر سئو تمرکز شود پیش می آید،استفاده از سئو به تنهایی در طولانی مدت مشکلات و هزینه های زیادی را به همراه خواهد داشت زیرا:

 • شما نیاز به مشاور سئو حرفه ای دارید
 • سرمایه گذاری زیادی در شروع فعالیت خود باید انجام دهید
 • باید ریسک تغییر الگوریتم های گوگل را بپذیرید
 • زمان طولانی سپری می شود و هیچ اطمینانی برای گرفتن نتیجه در آخر کار وجود ندارد.

به همین علت اگر قابل چشمپوشی نیست، اما باید در کنار روش های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

سئو داخلی و خارجی

سئو داخلی و خارجی

 

سئوی سایت  چگونه انجام می شود:

اهمیت سئو سئوی سایت به چه صورت انجام می شود، در ابتدا متخصص یا فردی که برای انجام کار روی سئو سایت انتخاب می شود چند نکته مهم را مورد توجه قرار می دهد:

 • یک استراتژی مناسب برای بازاریابی اینترنتی سایت در نظر می گیرد
 • مشتریان هدف کسب و کار مورد نظر را شناسایی می کند
 • هزینه ها در نظر گرفته شده برای انجام کار را مدیریت می کند
 • کلمات کلیدی و عبارت های مهم را در کسب و کار شما شناسایی می کند

اهمیت سئودر این روش برای پیدا کردن کلمات کلیدی با توجه به نوع کسب و کار شما و کلماتی که بین همکاران و رقبای شما بیشتر استفاده می شود، کلمات کلیدی را شناسائی می کند و کار روی سئوی سایت را آغاز می کند.

 • بر اساس یک برنامه ریزی و استراتژی مشخص پیش می رود.
 • با استفاده از تجربه خود تغییر الگوریتم ها را در هنگام سئو سایت شما مدیریت می کند

 

در کل سئوی سایت شامل دو بخش مهم می باشد:

الف)سئوی داخلی

سئوی داخلی براساس فاکتورهای مهمی از جمله تکنیک، مشخصات فنی و محتوایی و همچنین استاندارد های تعیین شده در وب سایت شما تعیین می شود که شامل موارد زیر می باشد:

۱-سرعت بارگذاری سایت

۲-کیفیت محتوای سایت

۳-طراحی مناسب

 • افزایش امنیت سایت
 • انتخاب عنوان و زیر عنوان های مناسب
 • شکل و ساختار لینک داخلی
 • شکل و ساختار فنی سایت
 • روش های مناسب بهینه سازی حجم تصاویر موجود در سایت
ب)سئوی خارجی

اهمیت سئو به تمامی فعالیت های خارج از سایت که باعث بهتر دیده شدن  سایت می شود  سئوی خارجی می گویند. در این حالت برای بهینه سازی سایت از کلمات کلیدی و پر رقابت استفاده می شود.

خدمات بهینه سازی سئو

خدمات بهینه سازی سایت بر اساس نوع کار و فعالیت شما طراحی و انجام می شود. شرکت های ارائه دهنده خدمات بهینه سازی سئو بر اساس نوع فعالیت کسب وکار کار می کند و دو نوع خدمات را ارائه می دهد:

 

سئو سفید

به فعالیت هایی که بر اساس قوانین موتور های جستجو فعالیت می کنند کار می کند.روش کار آن به صورتی است که بهترین نتیجه را برای سایت بدست آورد. این روش ماندگاری بیشتری در موتورهای جستجو دارد.

 

اهمیت سئو و سئو سیاه

 به کلیه روش های غیر معمول برای دور زدن موتورهای جستجو سئو سیاه می گویند. در این روش هم رتبه سایت افزایش می یابد اما عمر آن کوتاه است و در صورت مطلع شدن موتور های جستجو سایت جریمه خواهد شد.

 

بهینه سازی در تهران

با توجه به گستردگی و تراکم جمعیت بالای تهران و همچنین  مرکزیت حضور بسیاری از کسب و کار های  در این شهر خدمات بهینه سازی در تهران در رقابتی تنگاتنگ وجود دارد و در این بین شرکت هایی که بهترین و موثرترین خدمات بهینه سازی در تهران را انجام دهند در صدر جدول موفقیت می باشند. کیفیت بالای کار بسیاری از شرکت های ارائه دهنده خدمات بهینه سازی در تهران باعث شده است که از سراسر ایران درخواست های زیادی برای بهینه  سازی سایت به آنها ارائه شود. شرکت پویا آرت  با بهره مندی از افراد با تجربه و مشاوره رایگان  اقدام به ارائه انواع پکیج های مفید برای بهبود و پیشرفت تجارت الکترونیکی شما کرده است.می توان گفت یکی از بهترین های  بهینه سازی در تهران این شرکت می باشد.

 

زمان سئو شدن و مدت زمان سئو به چه صورت است

اهمیت سئو در زمان سئو شدن و مدت زمان سئو،به عوامل بسیاری از جمله انتخاب کلمات کلیدی، قدرت وب سایت، میزان رقابت، بودجه، مهارت و روش های بهینه سازی سایت در زمان سئو شدن و مدت زمان سئو ماندن در رتبه های بالای موتورهای جستجو تاثیر زیادی دارد.  مدت زمان سئو شدن یک سایت معمولا شش ماه طول می کشد که اعتبار و کارایی سایت مورد نظر در طولانی تر یا کوتاه تر شدن این زمان تاثیرگذار است. اهمیت سئو و رفع خطا های موجود در سایت  مانند خطاهای ۴۰۴ و ۳۰۱ باعث می شود پس از گذشت مدت کوتاهی رتبه سایت پیشرفت قابل توجهی پیدا می کند.

 

 

 

منابع:

 

۱-www.ahrefs.com

۲-neilpatel.com

۳-www.backlinko.com

۴-www.lyfemarketing.com

دیدگاه خود را ارسال کنید...